“Babam (Rabbim) Beni Daha iyi Yetişeyim Diye Budadı”

Hz. isa Dedi ki

“Babam (Rabbim) Beni Daha iyi Yetişeyim Diye Budadı”

(incil)

AÇIKLAMA

Kutsal Haç ve Hırıstiyanlığın Ana Doktrini Nedir?

Onlar Kutsal Çarmıh da Hz isa’nın karınını deşip çükünü kesip öldürürler ve “sona dayadık öldürdük Allah ı” derler ve, her sene Aralığın 24 ü ( veya 27 sini) Bayram yaparlar!!!

Biz o Allah a inanmıyoruz!!!
Bizim Allah ımız “öldüremediler onu, bitiremediler onu, Ben yeniden başlattım” der…

“1 ocak 0001
isa yı benim yeniden doğdurduğum gün” der Allah

O’nlar Aralığın 24 veya 27 sini kutlar biz ise 1 ocak gecesini kutlarız.

Biz Kuran-ı Kerimi ihlasda bitiririz “3 ihlas bir fatiha okuruz” yani sondan iki önce, yani 31 değil, 30 değil, Miilattan önce 29 ARALIK.
Fatiha, O’nun yeniden başladığını gösterir. Evet öldürüdünüz, isa öldü! ammaaaaaaaa,

Kameri Takvim ile Christkind : 28 ini 29 una bağlayan gece, gece yarısından hemen sonra, tamda o Yılbaşı fişeklerinin atıldığı saat ve vakit, Seyyidina Hz.isa yeniden doğdu gülüm, Lovely’im Meryem’im. Sıfırdan cillop gibi, yeniden başlatıldı isa efendimiz…

Miladi Başlangıç : 000001.01.0001 Hz. iSA’NIN Doğum Günü yani…

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدْتُ وَيَوْمَ اَمُوتُ وَيَوْمَ اُبْعَثُ حَيًّا

Vesselaamu aleyye, yevme vulidtu, ve yevme emuutu, ve yevme üb asü, hayye.

وَقَوْلِهِمْ اِنَّا قَتَلْنَا الْمَس۪يحَ ع۪يسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللّٰهِۚ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلٰكِنْ شُبِّهَ لَهُمْۜ وَاِنَّ الَّذ۪ينَ اخْتَلَفُوا ف۪يهِ لَف۪ي شَكٍّ مِنْهُۜ مَا لَهُمْ بِه۪ مِنْ عِلْمٍ اِلَّا اتِّبَاعَ الظَّنِّۚ وَمَا قَتَلُوهُ يَق۪ينًاۙ

Vekavlihim innaa katelnealmesiiha isaebne Meryeme Rasuulallaahi vemaa katelüuhu vemaasalebuuhu veleakin şubbihe lehüm ve innelleziineaḣtelafuu fiihi lefii şekkin minhu mea lehum bihi min ilmin illaattibaa ezzanni vemaa katelüuhu yakiinaa.

Ve Allah’ın Rasuülü Meryemoğlu İsa Mesih i, öldürdük demeleri yüzünden, cezalarını buldular. Onu öldüremediler de, asamadılar da, onlar bu konuda şüphe içindedirler. Zaten ihtilafa düştükleri şeyde de : o konu hakkında, o konuya ait bir bilgilerinin de olmaması dır zaten. Bu konuda ancak şüpheli bir bilgileri var. Gerçekten de O’nu öldüremediler.

Hz. isa Dediki : “Doğduğum gün, öleceğim gün, ve hayata yeniden döndürüleceğim gün, selamet içindeyim.”

Bir Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca Risalesi
01.01.2020 Çarşamba

Author: Rasit Tunca